Néptánc

Katolikus óvodaként, hazánk hagyományaiból is megajándékozzuk a gyermeket. Óvónőink tudatosan használják fel a népi kultúra által hagyományozott kincseket.

A néptánc és a népi játékok mindent átfogó, összetett fejlesztősorként hatnak a gyermekekre. Spontán fejlesztik a képességeket: a közösségi együttlétet, a mozgáskultúrát, figyelemkoncentrációt, emlékezetet, az érzékelést, ügyességet, ritmusérzéket, érzelmi és szociális érettséget. Az óvodás gyermek alapvető társas kapcsolatait, erkölcsi normáik és személyes tulajdonságaik kialakulását, fejlődését is elősegítik.

Nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, mert a pénteki néptánc tevékenységet, a belföldön és külföldön méltán híres és elismert Csillagszeműek Táncegyüttes alapítója Timár Sándor koreográfus és Timár Böske művészeti igazgató fia, Timár Mihály vezeti. „Misi bácsi”, aki már egyik vezetője a „Csillagszeműeknek” saját példájával és a világhírű „Timár- módszerrel” tanítja gyermekeinket.

Leave a Reply

Required fields are marked*